Sega Rally Revo

Araba yarışı oyunu
BİLGİ
  • Lisans Deneme Sürümü -
  • Boyut 958 MB
  • Version
  • Dil İngilizce
  • Firma Sega
Oyun konsolları işi ile hayatımıza giren fakat ürettiği oyunlar ile bu alanda da oldukça başarılı bir şirket olduğunu kanıtlayan SEGA firmasının ürettiği Ralli oyunu sizlerle.
Oyun konsolları işi ile hayatımıza giren fakat ürettiği oyunlar ile bu alanda da oldukça başarılı bir şirket olduğunu kanıtlayan SEGA firmasının ürettiği Ralli oyunu sizlerle.

Genel olarak bu tarz oyunlar simülasyon şeklinde hazırlanır ve bu bazen oyuncuları sıkabilir. Fakat bu oyun farklı olarak arcade şeklinde hazırlanmış bir oyun ve daha eğlenceli bir hal aldığını söyleyebiliriz. Oyunu 30' un üzerinde lisanslı 4WD ve 2WD Ralli aracı ile oynayabiliyorsunuz. Kesinlikle araç tasarımları çok kaliteli durumda.  Quick Race, Championship, Time Attack, Multiplayer olmak üzere 4 farklı oyun modu sunan oyunumuzda, Championship modu kendi altında Premier, Modified ve Masters olmak üzere 3 ana kategoriye ayrılıyor. Bu kategorilerden ilk ikisi başta oynanabilir iken şampiyonayı kazandığımız vakit kilitli olan son kategori de açılıyor. Her kategori kendi altında Amateur, Professional, Expert ve Final bölümlerine ayrılıyor. Her kupa kendi içinde en az 2 en çok 3 Rally kupasına ve her Rally kupasıda kendi içinde 3 ya da 4 yarışa ayrılıyor.

Oyunumuzda çok farklı parkurlar yer alıyor. Asfalt pistlerden çamurlu, karlı zorlu yollara kadar her alanda sizi zorlayacak pistler mevcut. Bunların yanında gerçekçiliğin artması yönü ile oldukça başarılı bir hamle olarak lastiklerinizi de bu parkurların şartlarına göre belirlemeniz gerekiyor. Aracınızın modifiye kısmında mekanik aksamı için bir hayli alternatif mevcut. Oyun bu yönü ile gerçek bir dünyanın kapılarını sizin için açıyor.

Championship modunda amatörden profesyonelliğe doğru iyi ayarlanmış bir yapay zeka zorluğu mevcut. Time Attack' ta ise verilen kısa süre dolmadan mutlaka diğer Check Point' e ulaşmış olmanız gerekmekte. Yoksa anında diskalifiye oluyorsunuz. Bu bakımdan yollar hata affetmiyor, yanlış bir manevra sonucu aracı toparlamaya çalışırken geçen süre diskalifiye olmanıza yetiyor. Co-pilot size verdiği yol talimatları ile sizi gerçek bir atmosfere ve motivasyona sokuyor.

Grafikleri oldukça başarılı oyunda, lastik ve yolların farklılığına göre sesler değişiyor, motor sesleri ise insanı gaza getirecek düzeyde. İyi eğlenceler.
Daha Fazla Göster
Sega Rally Revo indir